I spotkanie autorskie DKK - Hanna Cygler

19 września 2016 r. to pamiętna data w historii naszej biblioteki. Właśnie tego dnia odbyło się pierwsze spotkanie autorskie realizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem specjalnym wieczoru była Pani Hanna Cygler - gdańszczanka z urodzenia i zamiłowania. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego. Natomiast w czasie wolnym od pracy dla przyjemności czytelników i swojej pisze powieści.

Jest autorką ok. 17 powieści obyczajowych i kobiecych m.i.n. czteroczęściowego cyklu, na który składają się: "Tryb warunkowy", "Deklinacja męska/żeńska". "Przyszły niedokonany" i "Odmiana przez przypadki" oraz dwuksiąg: "Głowa anioła" i "Dwie głowy anioła", a także książki o zabarwieniu historycznym takiej jak: "W cudzym domu", której kontynuacją jest książka pt. "Za cudze grzechy" oraz sagi "Czas zamknięty", której kontynuacją jest powieść "Pokonani". Najnowsza książka "Złodziejki czasu" została wydana na początku 2015 r. Pisarka podczas spotkania zdradziła nam, iż kończy już kolejną książkę, którą niebawem spotkamy na księgarnianych półkach.

Spotkanie autorskie przebiegło w kameralnym gronie w niezwykle ciepłej atmosferze przy kawie i słodkościach. Pani Hanna z przeogromnym wdziękiem i urokiem osobistym zdradziła nam tajemnice powstawania jej powieści oraz towarzyszące temu anegdoty i ciekawostki.

Na zakończenie spotkania Pani Hanna wpisała się do naszej Kroniki oraz rozdała autografy czytelniczkom, które zakupiły książki. Nie obyło się również bez pamiątkowego zdjęcia.

I spotkanie autorskie DKK

Utworzono dnia 20.09.2016, 13:25