XII spotkanie DKK- Małgorzata Terlecka-Reksnis "HOLOUBEK-ROZMOWY"

27 marca by upamiętnić DZIEŃ TEATRU, omawiałyśmy książkę pt. "Holoubek - Rozmowy" , autorstwa Małgorzaty Terleckiej-Reksnis. To jedna z niewielu omawianych podczas spotkań klubu książka , która nas rozczarowała. Trzymając w dłoni książkę opowiadającą o fenomenie artystycznym polskiej sceny teatralnej, przecudownym czlowieku, mężu i przyjacielu jakim był Gustaw Holoubek, nastawione byłyśmy na ciepłą opowieść o pasji, życiu i miłości. Otrzymałyśmy natomiast książkę przydatna niewątpliwie studentom szkoły teatralnej, w której główny bohater bardzo duż uwagi poświęca swojej pasji jaką był teatr. Czytając, otrzymamy kilka informacji na temat jego domu rodzinnego, żony i dzieci, ale to nie było w stanie zaspokoić naszych oczekiwań. Zapewne z czasem sięgniemy po inną biografię pana Holoubka, by zaspokoić swoją ciekawość, czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.