II edycja Nocy Bibliotek 2016r.

Dnia 04.06.2016 r. nasza biblioteka po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Nocy Bibliotek" -  imprezy kulturalnej promującej czytelnictwo i biblioteki jako miejsca w których warto bywać.

Tegoroczne hasło akcji to Wolno czytać! Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia. Tym ma być też biblioteka – przestrzenią wolnego wyboru lektur i czasu, który płynie wolniej, a także miejscem spotkań z innymi, którym tak jak i nam wolno być sobą. Temu wszystkiemu sprzyja akcja Nocy Bibliotek.

Podczas naszej nocy połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, każdy znalazł coś zarówno dla duszy jak i dla ciała. Było bowiem wspólne czytanie "BASI", konkursy, kalambury, a także malowanie twarzy i balonikowe twory. Specjalne podziękowania dla Pań: Aleksandry Rorat oraz Mileny Niteckiej, za pomoc i zaangażowanie w realizację Nocy Bibliotek.

II edycja Nocy Bibliotek

Utworzono dnia 05.10.2016, 12:36