I spotkanie DKK - Eric Emmanuel Schmitt "Trucicielka"

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 18.04.2016 r. w siedzibie naszej biblioteki. W pięcioosobowym gronie wymieniałyśmy się opiniami na temat książki pt. "Trucicielka" autorstwa Erica Emmanuela Schmitta.

Autor przedstawiła nam cztery historie, w których bohaterowie zmagali się z trucizną krążącą po ich organizmie. Trucizna ta, u każdego przybierała inną postać - pozornie niegroźną - u jednych miała postać miłości u innych zazdrości, a u jeszcze innych rywalizacji. Czytając kolejne strony, każdy z czytelników dostrzegał w bohaterach odzwierciedlenie samych siebie - naszych obaw, pragnień i emocji, natomiast autor na przykładzie przedstawianych bohaterów pokazywał nam coś ważnego - że nigdy nie jest za późno na zmianę, nawet jeśli nie będzie nam dane szczęśliwe zakończenie.

I spotkanie DKK

Utworzono dnia 21.04.2016, 13:56