Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015

Program Instytutu Książki  ,,Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015 '' ma na celu podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez ich wyposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowy, umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online.

Gminna Biblioteka Publiczna w Lgocie Wielkiej w roku 2015 pozyskała 11 220 zł. z Instytutu Książki, natomiast 1980 zł. było naszym wkładem własnym uzyskanym w ramach dotacji celowej od Gminy Lgota Wielka.

W ramach powyższego programu nasza biblioteka wzbogaciła się o 3 zestawy komputerów stacjonarnych wraz z oprogramowaniem, 3 zestawy słuchawkowe z mikrofonem oraz drukarkę. Niewątpliwie zakupiony sprzęt zmodernizował naszą bibliotekę, podniósł jej standardy oraz sprawił iż stała się przyjazna społeczeństwu informacyjnemu.

Zakupiony sprzęt

Utworzono dnia 04.10.2016, 10:51